Zagłuszanie dyktafonów i podsłuchów

Jak powszechnie wiadomo, aby podsłuchać czyjąś rozmowę wystarczy trochę sprytu i niewielki nakład finansowy. Podsłuchy radiowe czy telefoniczne nie są już ogromnym wydatkiem, na który pozwolić mogą sobie nieliczni. Wykrycie tego typu urządzeń lub też ich zagłuszanie równie nie jest czymś skomplikowanym. Wystarczy średniej klasy detektor podsłuchów byśmy mogli sprawdzić czy w naszym biurze czy mieszkaniu nie został ukryty miniaturowy nadajnik przesyłający dźwięk do odbiornika.

Jeśli natomiast mamy przypuszczenie, że w naszym otoczeniu czy samochodzie może ukrywać się podsłuch GSM dalekiego zasięgu lub lokalizator GPS wystarczy dobry zagłuszacz sygnału GSM i GPS by monitorowanie nas stało się niemożliwe.

Niestety nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy do czynienia mamy z miniaturowym rejestratorem dźwięku czy też dyktafonem szpiegowskim ukrytym w jakimś przedmiocie. W tym przypadku wykrycie takiego urządzenia jest niezwykle trudne i wiąże się z ogromnymi kosztami związanymi z zakupem profesjonalnego wykrywacza podsłuchów.

Dzieje się tak, ponieważ dyktafon w odróżnieniu od podsłuchu jedynie zapisuje dźwięk na wbudowanej pamięci nie wytwarzając przy tym żadnej częstotliwości, dlatego też ogólnodostępne detektory nie są w stanie wykryć podsłuchu tego rodzaju. Aby skutecznie obronić się przed takimi formami inwigilacji stworzone zostały generatory akustyczne tzw. zagłuszacze dyktafonów.

W pełni przenośnym rozwiązaniem może być zagłuszacz akustyczny Rabbler, który po uruchomieniu generuje w swoim obrębie kontr dźwięki o różnej częstotliwości i tonacji nakładające się na ton prowadzonej przez nas rozmowy. Podrzucony w naszym otoczeniu dyktafon lub włączone nagrywanie w telefonie komórkowym staje się bezcelowe, a nagrania niezrozumiałe przez nakładające na siebie dźwięki. Możliwość obrobienia cyfrowo zapisanego nagrania jest niemożliwa a treść nigdy nie ujrzy światła dziennego. Niewielkie rozmiary oraz prosta obsługa sprawiają, że urządzenie tego typu może być wykorzystywane praktycznie wszędzie.

Zainteresował Cię prezentowany produkt?

Skontaktuj się z nami: 606 943 809