Jak skutecznie wykrywać miniaturowe kamery szpiegowskie?

Na łamach naszego bloga niejednokrotnie pisaliśmy o różnych urządzeniach szpiegowskich służących do pozyskiwania informacji. Prezentowaliśmy i wnikliwie opisywaliśmy rozmaite podsłuchy, dyktafony czy też miniaturowe kamery. Tym razem chcielibyśmy się skupić na tych ostatnich z racji, iż pomysłowość wielu producentów jak można zauważyć nie zna granic. Urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk na przestrzeni ostatnich lat bardzo ewaluowały. Niegdyś kamery bezprzewodowe przesyłały droga radiową obraz i dźwięk na niewielkie odległości a jakość obrazu pozostawiała niekiedy wiele do życzenia.

Swoją ogromną popularność zyskały, więc rozmaite kamery nagrywające materiał audio wideo na karty pamięci. W zależności od potrzeb i oczekiwań użytkowników miniaturowe kamery tego typu przybierają najróżniejsze formy, przez co zauważenie ich często jest bardzo trudne. Powszechne pendive, zegarki, budziki, długopisy czy też okulary a nawet obrazy i antyramy to tylko cześć przedmiotów gdzie może zostać ukryty miniaturowy rejestrator z obiektywem o średnicy 1 mm.

Zważając na fakt, iż często dyskretne oko kamery może być zamaskowane za lustrzaną powłoką choćby w zegarach ściennych czy biurkowych zegarkach cyfrowych zlokalizowanie kamery tego typu jest wyjątkowo trudne dla osób nie posiadających odpowiedniego doświadczenia lub sprzętu.

Pozostając przy sprzęcie służącym do wykrywania kamer warto zastanowić się tak naprawdę, kto i w jakim celu mógł posłużyć się tego typu rozwiązaniem a także, w jaki sposób może chcieć nas monitorować. Jako, że spora część mikro kamer posiada wbudowany akumulator musimy wiedzieć, że czas pracy urządzenia może być ograniczony, natomiast kamery ze stałym źródłem zasilania ( nie dotyczy kamer Wi-Fi ) może ograniczać jedynie karta pamięci, tak też zlokalizowanie ich może okazać się nie lada problemem. Zważywszy dodatkowo na fakt, iż kamery nagrywające nie wytwarzają w czasie swojej pracy żadnej częstotliwości zastosowanie tradycyjnych mierników służących do lokalizowania kamer jest bezsensowne.

W tym przypadku pomocnym narzędziem służącym do lokalizowania wszelkiego rodzaju kamer niezależnie od tego czy są one włączone czy też nie a także czy rejestrują obraz czy wysyłają go na telefon, odbiornik a nawet komputer jest profesjonalny wykrywacz WEGA-i.

W odróżnieniu od tańszych chińskich imitacji dostępnych w wielu sklepach internetowych detektor kamer z tej serii wyposażony został w specjalne filtry oraz możliwość regulacji generowanego światła podczerwieni, które odbija się od obiektywu kamery i widoczne jest w soczewce wykrywacza w formie charakterystycznego czerwonego punktu. Możliwość regulacji natężenia światła sprawia także, że miniaturowy obiektyw widoczny jest w nawet najbardziej zakamuflowanych urządzeniach niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu gdzie zainstalowana została miniaturowa kamera.

Łatwość obsługi oraz bardzo dobre parametry sprawiają, że wykrywacz WEGA-i zajmuje w naszej ocenie najwyższe miejsca na tle pozostałych detektorów służących do wykrywania kamer.

Jeśli chcesz kupić opisywany przez nas produkt lub potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami tel: 606 943 806