Jak skutecznie monitorować pracownika przy użyciu urządzeń szpiegowskich?

Decydując się na zatrudnienie pracownika we własnej firmie niejednokrotnie pojawia się wiele pytań związanych z uczciwością oraz sumiennością. Jak powszechnie wiadomo dobry pracownik oznacza sukces, lecz nieuczciwy nierzadko klęskę. Przeprowadzane rozmowy i rekrutacje często na nic się zdają a konwencjonalny monitoring nie zawsze załatwia sprawę. Aby skutecznie monitorować pracowników oraz ich pracę wielu przedsiębiorców sięga po niekonwencjonalne metody szukając pomocy w sklepach detektywistycznych.

Rozwiązań tego typu jest wiele i w zależności od struktury firmy można dopasować adekwatne do sytuacji rozwiązania. W sklepie detektywistycznym GERMANO znaleźć można choćby urządzenia służące do monitorowania komputerów firmowych. Keyloggery sprzętowe oraz programowe typu SpyLog pozwalają sprawdzić, czym choćby zajmuje się pracownik w czasie godzin pracy korzystając z firmowego komputera. W zależności od zastosowanego urządzenia pracodawca będzie wiedział o każdym wciśniętym znaku na klawiaturze, dodatkowo SpyLog potrafi wykonywać zrzuty z ekranu, rejestrować dźwięk wykorzystując głośniki komputera a nawet wysyłać wszystkie zgromadzone dane na naszą skrzynkę mailową.

W celu zabezpieczenia swojej firmy możemy także zamontować liczne podsłuchy czy mini kamery. W ofercie wyżej wspomnianego sklepu znaleźć można urządzenia takie jak podsłuch w myszce komputerowej, lampce, gniazdku elektrycznym czy przedłużaczu. Dzięki tym rozwiązaniom możemy słyszeć, co dzieje w biurze podczas naszej nieobecności.

Zobacz film

Instalując mini kamery z rejestratorem w zegarze ściennym, obrazie lub wykorzystując mikro kamerę ukrytą w czujce ruchu, dymy czy zegarku biurkowym oprócz dźwięku pracodawca może rejestrować także obraz. Niewielkie oczko kamery jest praktycznie niewidoczne dla osób postronnych, dzięki czemu otrzymujemy znaczną przewagę.

Zobacz film

W zależności od charakteru pracy pracodawca może także wykorzystać urządzenia ułatwiające monitorowanie rozmów pracowników. Jeśli w naszej firmie w użyciu są telefony stacjonarne możemy wykorzystać przystawki telefoniczne z serii PT3, PT5 czy też PT5 PLUS GSM. Urządzenia tego typu pozwolą nam na nagrywanie wszystkich rozmów, jakie prowadzi nasz pracownik, co pozwala nam zweryfikować choćby jakość obsługi itp.

W sytuacji, gdy nie stosujemy telefonów stacjonarnych, ponieważ wybraliśmy nowocześniejsze rozwiązanie, jakim jest telefonia komórkowa nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować podsłuch na komórkę. Tutaj w zależności od systemu operacyjnego telefonu dostępne są programy szpiegowskie typu SpyPhone Android, Symbian czy iPhone. Urządzenie jest wyjątkowo dyskretne i pozwala w zależności od modelu nagrywanie lub słuchanie wszystkich rozmów, kopiowanie wiadomości SMS czy też lokalizowanie telefonu za pomocą GPS a nawet zdalne włączenie nasłuchu otoczenia aparatu.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i szukasz podobnych rozwiązań skontaktuj się z nami

tel 606 943 806